Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Prosinec 2018

Rafaelo kuličky (recept)

Dnes v 9:00
Ahoj všichni, dneska přidávám další recept na nepečené cukroví. Můžete vyzkoušet tyto jednoduché a úžasné rafaelo kuličky.

Suroviny:
200g nastrouhaného kokosu
1 salko ( slazené mléko)
balíček celých mandlích
kokos na obalení

Postup:

2. adventní neděle

Včera v 21:00
Ahoj všichni, dneska je 2. adventní neděle, kterou jsem trávila doma se svojí rodinou. Zapálili jsme 2. adventní svíčku. S mamkou jsme postavily a ozdobily stromek. Odpoledne jsem trávila v posteli. Poslouchala jsem písničky a pak si pustila film: Sněženky a machři, na který jsem narazila náhodně na YouTube. Hned potom jsem si pustila Sněženky a machři po 25 letech.
Večer jsem poslouchala písničky a psala články na blog. Zítra je 10.12.2018 a vychází DVD Marek Ztracený - Fórum Karlín. Na DVD se těším, protože je úžasné. Jsem ráda, že jsem mohla být na tomto koncertě.
Uvidíme, kdy DVD dorazí. Jde přes Českou poštu, která už od listopadu nestíhá doručovat zásilky. Snad přijde do Vánoc.
Přítel jel odpoledne za mamkou, která potřebovala přestěhovat nějaké věci z jeho pokoje, protože se ho rozhodla předělat. Příští týden bude náročný, takže se moc neuvídíme. Blíží se Vánoce a oba dva toho budeme mít v práci dost.
V sobotu bude slavit teta 50. narozeniny, na které se těším, ale je toho potřeba ještě hodně zařídit. Včera i když byla sobota, tak jsme si s přítelem zapálili 2. adventní svíčku.

Příští týden bude náročný, tak jsem se dneska snažila odpočívat.

Jak jste si užili 2. adventní neděli vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Zdobení stromečku

Včera v 20:00
Ahoj všichni, za 15 dní jsou tu opět po roce Vánoce. Tak jsme se dneska s mamkou rozhodli postavit vánoční stromeček. Při sundavání stromku málem na mamku spadla pánev, ale vše dopadlo dobře, aniž by přišla k nějakému úrazu. Pak jsme museli ještě sundat ozdobičky, aby jsme mohly stromek ozdobit.
Když jsme stromek postavily, tak pořád nebylo ještě vyhráno. Nechtěla nám svítit světýlka na vrchní části. Nakonec se to povedlo a svítila světýlka na celém stromku .
Potom jsme se daly do zdobení. Po krátké době jsme, ale zjistily, že je rozbitá špička. Měly jsme jí několik let možná i tolik co jsou rodiče spolu. Dozdobily jsme stromek a jely nakoupit. Pořídily jsme samozdřejmně i špičku. Mamka chtěla, abych jí vybrala, ale nevěděla jsem jakou, protože se mi moc nelíbily. Nakonec jsme vzaly celou červenou.

Stromek je postavený, ozdobený a má už i špičku, takže je kompletní.

Také už máte doma Vánoční stromek ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Rumové kuličky (recept)

Včera v 19:00 Recepty
Ahoj všichni, je tu další recept a tentokrát na rumové kuličky, které jsem dělala letos poprvé. Opět je to snadný recept.

Suroviny:
120g dětských piškotů
120g moučkového cukru
másla

2 lžíce rumu
2 lžíce mléka


Postup:
Piškoty, cukr, máslo, rum a mléko smícháme dohromady. Z vytvořené hmoty uděláme kuličky, které obalíme v kokosu.
Rumové kuličky jsem dala do papírových košíčků

Určitě rumové kuličky vyzkoušejte.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Kokosové kuličky (recept)

Včera v 18:00 Recepty
Ahoj všichni, dneska přidávám recept na kokosové kuličky.

Suroviny:
120g moučkového cukru
50g nastrouhaného kokosu
40g másla
Nastrouhaný kokos na obalení

Postup:
Všechno smícháme dohromady a ze vzniklé hmoty uděláme kuličky, které obalíme v kokosu.

Je to jednoduchý recept, který zvládne každý.

Těšim se na komentáře. Usmívající se


Nepečené cukroví, sobota

Včera v 17:00
Ahoj všichni, včera jsem pokračovala s dalšími druhy nepečeného cukroví a to hned od rána. Snažila jsem se toho stihnout co nejvíc a nakonec se to povedlo.
Dopoledne jsem jela do obchodu, protože mi chyběl točený salám, abych mohla udělat k obědu zapečené brambory. Při přípravě oběda jsem dělala i nepečené cukroví.
Stihla jsem udělat 92 rumových kuliček, kokosové kuličky a včelí úly, ale ty jsem nestihla už naplnit. Odpoledne když skončil přítel v práci, tak jsme byli spolu.
Večer jsem naplnila včelí úly a dala do krabice.
Dneska jela sestra do Ostravy na koncert Pavla Callty a chtěla dát na stranu nějaké cukroví, tak jsem jí dala nějaké kousky na tác, aby si to mohla zabalit.
Pak jsem si dala sprchu, vyčistila zuby a šla v cca 22:30 spát.

Jakou jste měli sobotu vy ?

Těšim se na komentáře.Usmívající se

Zubař Stomatologie

Pátek v 16:00
Ahoj všichni, v úterý jsem byla na preventivní prohlídce na Stomatologii. Prohlídka dopadla celkem dobře. Vlevo na horní šestce mám prý malý kaz. Jinak mám zuby v pořádku. Ptala jsem se ještě zubaře na bolesti zubů u dásní. Při čištění zubů mě občas bolí krčky zubů. Nakonec jsme se domluvili na změně zubní pasty a uvidíme jestli to pomůže.
Na leden 2019 jsem objednaná na další návštěvu, kde mi zpraví šestku na které je kaz.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Návštěva urologie

Úterý v 15:00
Ahoj všichni, na dnešní den jsem byla objednaná na vyšetření na Urologii. Zjistili, že mám zánět

Dneska je 1. Adventní neděle

2. prosince 2018 v 14:00
Ahoj všichni, dneska je 1. Adventní neděle. Už loni jsem chtěla zkusit udělat adventní věnec, ale nějak jsem to nestihla. Dneska jsem udělala první adventní věnec v životě. Sice na poslední chvíli, ale i tak jsem to stihla.
Dopoledne jsem šla pro větve. Nechtěla jsem stříhat větve ze stromu, tak jsem je sbírala ze země. Našla jsem jenom borovici, ale i ta postačí. Pak jsem nasbírala šišky a šla domů.
Doma jsem na rozložené noviny rozprostřela větvičky borovice a šišky, aby uschly.
Potom jsem šla do obchodu pro svíčky. Měli poslední dvoje a oboje stříbrné. Původně jsem chtěla koupit červené, ale stříbrné jsou taky fajn.
Odpoledne jsem pomocí drátku přidělala větvičky borovice k věnci. Dala jsem tam svíčky, šišky a nakonec ozdobyla sušeným pomerančem.
Večer si s přítelem zapálíme 1. Adventní svíčku.

Jak si užíváte 1. Adventní neděli vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Obchodní centrum Chodov

1. prosince 2018 v 13:00
Ahoj všichni, dnešní den je nejspíš poslední v tomto roce, kdy můžu vidět zpěváka Pavla Calltu. Dneska od 15:00 hodin je v obchodním centru na Chodově.
Minulý rok, když sestra vyhrála setkání s Pavlem Calltou, tak jsme mu přinesli na ochutnávku cukroví. Pečení mě baví a je to pro mě takový relax, než práce.
Zatím nemám hotové všechny druhy, ale většinu ano. Do malé krabičky jsem dala pár kousků od každého druhu. Nesmějí chybět ořechy, které má Pavel nejradši.
Dneska je první setkání týkající se jeho nového alba. Na místě si můžete pořídit jeho nové album Součást a nechat si ho rovnou podepsat.
Snad mu bude cukroví chutnat.

Chystáte se na nějaké jeho setkání ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se