Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Listopad 2018

Nechci být souzená

30. listopadu 2018 v 12:00
Ahoj všichni, proč má člověka soudit někdo, kdo ho nezná. Už mě nebaví pořád něco poslouchat nebo číst. Co jsem provedla. Proč mám poslouchat něco s čím nemám nic společného. Proč mám nést vinu za něco za co nemůžu.
Obvinit někoho z krádeže, se kterou nemá dotyčný člověk nic společného. To už je dost šílené. Je toho, už hodně čeho mám fakt plné zuby.
Jak má být člověk v klidu, když je pořád nějaký problém. Nebaví mě se pořád něčím stresovat. Poslední dny nemám moc chuť k jídlu. Večeři si poslední dny moc nedávám. Včera jsem vynechala oběd, protože jsem neměla hlad a chuť k jídlu.
Nevím co mám dělat. Každý mi říká něco jiného a já nevím co je teď správné.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Vánoční cukroví: Plněné ořechy (recept)

30. listopadu 2018 v 11:00 Recepty
Ahoj všichni, přidávám další recept na vánoční cukroví. Můžete vyzkoušet Plněné ořechy, které by neměli na Vánoce chybět.

Suroviny:
400g hladké mouky
320g tuku
120g mletých vlašských ořechů
120g moučkového cukru
2 lžíce kakaa

Náplň:
250g másla
120g moučkového cukru

Příchuť: kakao, rum, oříšky


Postup:
Všechno smícháme dohromady. Hotové těsto dáme na cca 2 hodiny do lednice. Když je těsto vychlazené, tak ho můžeme dávat do formiček. Používám silikonové formičky, které se nemusejí vymazávat.

Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře.Usmívající se

Vánoční cukroví: Ježci (recept)

30. listopadu 2018 v 10:00 Recepty
Ahoj všichni, dneska přidávám recept na vánoční cukroví. Můžete si upéct tyto skvělé Ježky. Recept je jednoduchý a stačí na to málo surovin.

Suroviny:
350g hladké mouky
200g másla
50g moučkového cukru
1 žloutek
4 PL mletých ořechů

Postup:
Všechny suroviny smícháme a vzniklé těsto dáme na cca 1 den do ledničky.
Z těsta si odebereme malé kousky a uděláme kuličky. Prstama protáhneme čumáček. Pečeme na 170°C. Až začnou ježci růžovět, tak je vyndáme.
Po vychladnutí polijeme ježky čokoládou a posypeme kokosem. Pomocí párátka namalujeme očička a čumáček.

Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Včerejší den

28. listopadu 2018 v 9:00
Ahoj všichni, v noci jsem se moc nevyspala. Byla jsem několikrát vzhůru. Vzbudila jsem se v cca 2 hodiny ráno a nemohla usnout. Kručelo mi v břiše a měla jsem hlad. Najíst jsem se nemohla, protože beru ráno prášky, které musím brát na lačno. Po cca 1 hodině koukání do stropu jsem usnula.
V 5 hodin mě vzbudila sestra, když odcházela do práce a před 6 hodinou mě vzbudila mamka, která má kašel a chodila po bytě. Od té doby jsem už nespala.
Krátce po půl sedmé jsem si vzala prášek, který musím brát na žaludek. Pak jsem si šla umýt vlasy a čekala, až se budu moct najíst. Po snídani jsem si vyfénovala vlasy a vyrazila do Holešovic.
Jela jsem do Alzy vyzvednout přítelovi knížku o skupině Queen a rovnou jsem navštívila trhy, kde jsem koupila vlašské ořechy. Potom jsem šla na tramvajovou zastávku a viděla lékárnu. Vzpomněla jsem si, že jsem chtěla koupit teploměr, aby jsme věděli jakou má přítel teplotu. Teploměr se bude hodit a určitě se neztratí. Když jsem koupila teploměr, tak jsem počkala na tramvaj a jela za přítelem.
Přítel nejspíš něco tušil, ale nevěděl, že se u něj stavím. Po cestě v tramvaji se mě na knížku ptal jeden z cestujících. Přítelovi jsem poslala zprávu: Překvapení a zaťukala na dveře. Měla jsem hodinu, než mi jel autobus do práce, tak jsme si povídali.
Do práce jsem dorazila krátce po půl jedenácté a končila pár minut po 20 hodině. Na autobusové zastávce jsem koukala na video z koncertu Marka Ztraceného, který byl před rokem ve Fóru Karlín.
Video jsem do koukávala večer. Pak jsem přidala příspěvek na Instagram a krátce po 23 hodině šla spát.

Jaký jste měli včera den vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Návštěva maroda

27. listopadu 2018 v 21:00
Ahoj všichni, včera po práci jsem šla nakoupit a stavila se za přítelem, který je od včerejšího dne nemocný. V ranních hodinách mu bylo špatně. Několikrát zvracel. Není se čemu divit, že je vyčerpaný.
Zastavila jsem se na cca 2 hodiny. Není to moc, ale alespoň chvilku jsme se viděli. Bylo potřeba nakoupit, protože přítel neměl doma nic moc k jídlu.
Koupila jsem vodu, coca colu, rohlíky a piškoty.
Přítel měl zimnici a teplotu. Musí ležet a odpočívat, aby načerpal energii. Na dnešní den mu dali v práci volno.

Snad mu bude brzo líp.

Rok od Fórum Karlín

27. listopadu 2018 v 20:00
Ahoj všichni, přesně před rokem začal ve Fóru Karlín koncert Marka Ztraceného. Byl to jeho největší koncert, který se podařil. Je to jeden z nezapomenutelných koncertů. Začátkem prosince vyjde DVD ze zmiňovaného koncertu. Přesný datum je 7.12.2018.
Dneska můžete video z koncertu od 20:00 hodin sledovat na YouTube kanále Marka Ztraceného.
Určitě si to nenechte ujít.
Budu se snažit koukat od začátku. V práci jsem do 20:00 hodin, tak budu koukat po cestě z práce na zastávce a v autobuse.

Neděle, svátek, nákupy

27. listopadu 2018 v 19:00
Ahoj všichni, v neděli měla svátek Kateřina. Tímto bych chtěla opožděně popřát všem Kateřinám. V neděli dopoledne jsme jeli na Národní Třídu, kde jsme koupili dárky pro tetu k narozeninám. Pak jsme se stavili v Levných knihách, kde jsem koupila stolní kalendáře na příští rok. Pak jsme nakoupili v Tescu. Chtěla jsem si v obchodním domě odskočit na wc, ale mají tam turnikety. Proč se musí, už i v obchodních domech platit za běžnou lidskou potřebu ? Jestli to tak bude brzo všude, tak to bude hrozný.
Z Národní třídy jsme jeli metrem na Palmovku a pak tramvají k Alze, kde jsme šli vyzvednout dárek, který mi přítel koupil k svátku. Nejprve jsme šli zboží zaplatit a pak vyzvednout. Potřebovala jsem si odskočit na wc, protože platit za běžné věci v obchodním domě se mi nechtělo.
V Alze měli před dveřmi na wc ceduli, že právě probíhá rekonstrukce. Proč zrovna před Vánoci, když je tam milióny lidí ? Naštěstí mají i záchody v Techzóně, která se nachází hned na proti hlavní budově Alzy.
Přítel si objednával ještě nějakou knihu, která měla být k vyzvednutí od 14:30. Čekali jsme celkem dlouho, ale nedočkali jsme se tak jsme jeli domů, když jsme dorazili k přítelovi, tak přišla sms, že je zboží na pobočce. Zpátky se nám už jet nechtělo. Rozbalila jsem dárek a nakonec jsme zjistili, že je potřeba ještě bakterie, která není součástí balení.
Přítel mi koupil mikrofon k foťáku, aby měla videa lepší zvuk.
Už před nějakou dobou jsem na mikrofon koukala a v neděli jsem ho dostala.
Děkuji všem moc za dárky a přání k svátku.

Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Návštěva nemocnice

22. listopadu 2018 v 18:00
Ahoj všichni, včera na dopoledne byl přítel objednaný mezi 9-11 hodinou na urologii. Měl jít do Vinohradské nemocnice.
Před několika dny jsme tam už byli, ale byla plná čekárna lidí a přítel nebyl objednaný, tak by to bylo na dlouho. U okénka se objednal a dostal termín na 21.11.2018, což bylo včera.
Jelikož tam měl být v 9:00 hodin, tak jsem si dala budík na 7 hodinu ráno. Sešli jsme se kousek od nemocnice a vyrazili do budovy, kde je urologie. Čekárna byla opět plná lidí. Přítel si šel stoupnout do fronty, která byla k okénku. Pak jsme si šli sednout do čekárny, jestli se těm židlím na chodbě dá tak říkat. Byla tam celkem zima, tak jsme si nesundavali kabát. Je fajn sedět v nemocnici v zimním kabátě.
Minuty, hodiny utíkaly a lidé v čekárně neubývali. Spíš naopak přibývali. Už bylo po 11 hodině a přítel pořád nepřišel na řadu. Odpoledne jsem měla být v práci, tak jsem řekla, že počkám do 11:30 a pak pojedu do práce.
Když bylo 11:30, tak jsem se s přítelem rozloučila, protože jsme stále čekali v čekárně. Řekla jsem mu, ať mi pak hned napíše jak dopadl a vyrazila na metro. Jela jsem do práce a po 12 hodině mi přítel psal, že na to se.. tam čekat, tak dlouho.
Na včerejším dni bylo fajn, že jsme se mohli, alespoň chvilku vidět, když jsme čekali v čekárně.

Jaké máte zkušenosti s čekáním u doktorů vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Den offline

20. listopadu 2018 v 17:00
Ahoj všichni, už delší dobu jsem si chtěla vyzkoušet být offline. Většina z nás si nedovede život bez internetu představit. Dřív lidé internet taky neměli a žili.
Už mě nebaví poslouchat ze všech stran co mám dělat a co dělám špatně. Proč by mi měli lidé okolo organizovat život. Jsem přece dospělá a mám právo se rozhodovat jak chci, říkat si co chci, psát si co chci, dělat si co chci atd.
Včera odpoledne jsem se rozhodla, že dnešní den strávím offline. Tento článek jsem psala včera večer a publikovala jsem ho na dnešní den.
Zítra 21. listopadu budu online. Chci to vyzkoušet jenom na jeden den.

Už jste to taky někdy vyzkoušeli být, alespoň jeden den offline ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Dneska to jsou 3 roky

19. listopadu 2018 v 16:00
Ahoj všichni, dneska je 19. listopadu a jsou to 3 roky co nás opustil babičky a dědy pes Matýsek.
Nejsi mezi námi, už tři roky a pořád mi to připadá jako kdyby to bylo před rokem. Hrozně rychle ten čas utíká. Všem nám moc chybíš. U babičky a dědy jsme několik let poslouchali tvůj štěkot a teď je tam úplné ticho.
Byl jsi úžasný pes a měli jsme Tě moc rádi.
Máme na Tebe spoustu vzpomínek, které nám zůstanou, už na pořád. Nikdy na Tebe nezapomeneme.

Víc informací o Matýskovi v článku, který jsem přidala před 2 roky.
http://kacciii--kacule.blog.cz/1611/dneska-je-to-presne-rok-co-umrel-matysek
A před rokem.
http://kacciii--kacule.blog.cz/1711/uz-to-jsou-2-roky-a-stale-nam-chybis

Fotky Matýska

Byl jsi skvělý a jedinečný pes. Zažili jsme s tebou spoustu srandy, ale i strachu o tebe.

Matýsek

* 27.6.2007
+ 19.11.2015

Nikdy na tebe nezapomeneme. Odpočívej v pokoji.

Dneska jsme zapálili svíčku na Matýskovu památku.