Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Říjen 2018

Včerejší večer v kině

31. října 2018 v 11:00
Ahoj všichni, včera večer jsme jeli s přítelem na Florenc do kina Atlas. Šli jsme na film Bohemian Rhapsody. Musím říct, že mě to bavilo a dozvěděla jsem se něco o skupině Queen. Přítel poslouchá jejich písničky, tak jsem se dozvěděla něco o skupině, kterou má rád. Byl to pěkný zážitek a děkuji, že jsem to mohla vidět.
Ten kdo má možnost a zajímá ho to, tak na film určitě zajdete. Slyšela jsem na to pár názorů lidí a taky se jim to líbilo. Opravdu to stojí za to.

Kdy jste byli naposledy v kině ?
Jaký film by jste doporučili ostaním ?

Těšim se na komentáře.Usmívající se

Návštěva Urologie

31. října 2018 v 10:00
Ahoj všichni, dneska jsem byla na 11 hodinu objednaná na Urologii. Možnost byla jít do Prahy a nebo do Říčan. Zvolila jsem Prahu, protože je to blíž. V polovině září jsem se snažila dovolat do ordinace v URO-CARE, ale nedovolala se. Zkoušela jsem to běhěm dalších dnů několikrát a v polovině října jsem se konečně dovolala.
Už v prosinci minulého roku se mi objevila krev v moči a bohužel se to opakovalo i v červnu a srpnu.
Nabízeli mi nějaký den v předposledním týdnu měsíce říjen, ale ten jsem odmítla z důvodu menstruace, kterou jsem v tom období měla mít. Nakonec bylo všechno jinak. Ten první termín jsem mohla klidně vzít, ale jak jsem to mohla dopředu vědět. Očekávaná menstruace přisla 22.10. po 31 dnech. Druhý termín co mi nabízeli, tak jsem vzala a ten je právě dneska.
Ráno jsem jela jako každý den do práce a v cca 10:00 hodin jsem odešla. Přítel mě přijel vyzvednout do práce a jeli jsme do Holešovic. Měli jsme čas, tak jsme se prošli ještě venku.
Když jsme došli k ordinaci URO-CARE, tak jsme si sedli v čekárně a čekali jsme, až mě zavolají. Po pár minutách vyšla sestřička, tak jsem jí dala kartičku zdravotní pojišťovny.
Když mě zavolaly do ordinace, tak jsem úplně nevěděla, do kterých dveří jít, protože jich tam bylo několik, ale naštěstí jsem vešla do správných dveřích. Byla tam doktorka a řekla mi, ať se posadím. Sedla jsem si na židli vedle jejího stolu. Nejprve chtěli vědět jméno, bydliště atd. Když jsem jim všechno řekla, tak se mě ptali na zdravotní stav a jestli mám nějaké alergie.
Obvodní doktorka mi říkala, že mi budou dělat vyšetření nějakou hadičkou, ale to odložili, až na prosinec. Včera mi udělaly jenom ultrazvuk břicha. Daly mi papíry na odběry krve a na to další vyšetření, které mě čeká 4. prosince. Dostala jsem celkem tři zkumavky na moč, kterou mám donést příští týden v pondělí, až půjdu na odběry. Menší dvě zkumavky mám odevzdat přímo v odběrové místnosti a větší zkumavku mám donést do ordinace Urologie.
Přítel se chtěl také nechat vyšetřit, ale neměl doporučení od obvodního lékaře. Rovnou z Urologie jsme jeli na Vinohrady, kde si zašel přítel k obvodní doktorce a dostal doporučení na Urologii. Vyzvedla jsem v lékárně prášky, které mi předepsaly. Musím si je vzít, až 4. prosince ráno, než půjdu na další vyšetření.

V pondělí ráno a 4. prosince si udělám opět výlet do Holešovic.

Těšim se na komentáře.Usmívající se

Západ slunce

30. října 2018 v 9:00
Ahoj všichni, dneska přidávám fotky západu slunce, který jsem vyfotila v sobotu.

Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se


Fotky z oslavy narozenin

29. října 2018 v 21:00
Ahoj všichni, dneska přidávám pár fotek z oslavy narozenin, které měl přítel 26. října.Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Co jsem dala přítelovi k narozeninám

29. října 2018 v 20:00
Ahoj všichni, vymyslet dárky pro přítele k narozeninám nebylo nic těžkého. Už delší dobu jsem chtěla udělat nějakou fotoknihu, ale první pokus moc nevyšel, protože jsme měli fotky míst, které jsme navštívili, ale na těch fotkách jsme chyběli mi. Bez lidí to prostě vypadalo divně, tak fotokniha zůstala uložená v počítači.
V červnu jsme byli na naší první společné dovolené a tak jsem se rozhodla udělat fotoknihu s názvem "Naše první dovolená." Snažila jsme se vybrat ty nejlepší fotky ze všech míst, která jsme navštivili a že jich nebylo zrovna málo. Jako první místo jsme navštivili Český Krumlov a vesničku Kájov, která se nachází pár kilometrů od Českého Krumlova a tady jsme byli ubytovaní.
Potom jsme zavítali i do Vyššího Brodu. Další naší zastávkou bylo město Hluboká nad Vltavou, kde jsme samozdřejmě nemohli vynechat návštěvu zámku. Potom jsme navštivili Bechyni a jak jinak nás musel po cestě potkat déšť. Večer tento den jsme přijeli k babičce a dědovi. Počasí nám všechny dny úplně nepřálo, ale i tak jsme jeli na další výlety. Dalším městem byly Sedlčany, kde jsme navštivili místní muzeum, které se nachází na náměstí. Po cestě zpátky jsme udělali zastávku u Červeného Hrádku, což je zámek pár kilometrů od Sedlčan. Stihli jsme navštívit i Retroautomuzeum, kde byla spousta aut. Pak jsme jeli navštívit zámek Vrchotovy Janovice. Nesmí chybět ani koncert a tak jsme jeli do Přeštěnic, kde vystupoval Pavel Callta a Marek Ztracený. Byla to skvělá dovolená a hodně jsme toho za jeden týden zažili.
Myslím si, že se fotokniha povedla a přítelovi se snad líbila. Vypadal spokojeně, tak snad ano.
Další dárek byla vůně do auta a nesměla chybět čokoláda.

Fotky
Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře.

Oslava narozenin

27. října 2018 v 19:00
Ahoj všichni, už od rána pořád nad něčím přemýšlím a samozřejmě i nad dnešním dnem a dortem co jsem chtěla udělat příteli k narozeninám.
Ráno nastal první menší problém a to, když jsem otevřela ledničku a zjistila, že máme doma málo vajec. Musela jsem jít do obchodu koupit vejce, abych se mohla pokusit upéct piškot. Chtěla jsem ještě koupit balónky, ale měli je drahý, tak jsem dala nákup domů.
Pak jsem šla do jiného obchodu, kde jsem koupila balónky, ale nastal problém číslo dvě a to čím balónky nafouknout ? Šla jsem směr obchod se sportovními potřebami a po cestě jsem potkala jednu paní, která pracovala s mamkou v bývalé práci a jak jinak jsme se za povídali.
Když jsem po několika minutách došla do obchodu se sportovními věcmi, tak jsem se zeptala prodavače, kde mají pumpičky, abych se zbytečně nezdržovala. Vysílačkou se ptal kolegy a pak mě nevedl na místo, kde se pumpičky nacházejí. Měli je tam jenom na kola, ale na začátku prodejny jsem pak našla pumpičku s více nástavci. Tu jsem nakonec koupila a šla domů.
Když jsem měla všechny suroviny, tak jsem se pustila do pečení piškotu. Pak jsem z listového těsta udělala šneky.
Na upečený a vychladlý piškot jsem pokrájela ananas z kompotu. Než se upekly šneci, tak jsem vzala vodu z kompotu a nalila jí do hrnce. K vodě z kompotu jsem přilila ještě malé množství vody, aby jsme toho měli víc. Potom se do hrnce přidají 2 lžíce cukru (krupice) a nakonec puding. Když nám puding zhoustne a je hotový, tak ho nalijeme na piškot s ananasem. Necháme vystydnout a pak dáme dort vychladit do ledničky.
Potom jsem šla zabalit do krabiček dárky a připravit svíčky na dort, abych je nenechala doma. Když bylo všechno hotové, tak jsem se šla dát trochu dohromady a už zbývalo jenom počkat, až přítel skončí v práci.
Všechno jsem stihla a na nic naštěstí nezapomněla.
Odpoledne když jsme přijeli k přítelovi, tak jsme nafoukli pomocí pumpičky balónky.

Přítel slaví narozeniny

26. října 2018 v 18:00
Ahoj všichni, dneska je 26. října 2018 a před 27 lety se v tento den narodil přítel a poprvé spatřil tento svět.

Zatím nevím, kdy to oslavíme, ale buď v sobotu odpoledne a nebo v neděli. To nechám na příteli. Mám pro něj připravená překvapení, ale zatím neprozradím co, protože by to pak nebylo překvapení. Všechno se včas dozvíte.

Tímto bych mu chtěla popřát k 27. narozeninám všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí.
Miluji Tě a jsem ráda, že Tě mám.


Jsem zvědavá jak se Ti bude líbit překvapení a dárky. Usmívající se

Taky milujete překvapení ?

Radši překvapení dáváte nebo dostáváte ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Krásný západ slunce

26. října 2018 v 17:00
Ahoj všichni, miluji východy a západy slunce. Ve středu večer byl západ slunce fakt neskutečně krásný. Babička mi říkala, že u nich byl západ slunce celkem obyčejný, ale u nás v Praze byl úžasný.
Vždy když je možnost vyfotit východ nebo západ slunce, tak neváhám a fotím. U babičky a dědy bývají většinou úžasné východy a západy slunce. Když jsem u nich, tak se většinou každý den chodím koukat a samozřejmě fotit západy slunce.
Při několika pohledech na zapadající slunce jsem měla často doprovod a tím byl babičky a dědy kocour. Většinou chodil za mnou, sedl si a koukal na slunce jak zapadá. Milovala jsem tyhle okamžiky, na které teď mohu jenom vzpomínat.
Za pár dní a to 1.11.2018 to budou přesně 4 měsíce co nás navždy opustil Mourek (kocour), který byl úžasný.

Fotky


Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Procházka k rybníku v Kyjích

23. října 2018 v 16:00
Ahoj všichni, včera odpoledne, když přítel skončil v práci, tak jsme jeli k němu a pak jsme se šli projít k rybníku, který se nachází v Praze Kyjích.
Šli jsme z Hloubětína přes les, kde je hezky vidět na rybník, ke kterému jsme měli namířeno. Právě u tohoto výhledu jsem vyndala selfii tyč, aby jsme měli s přítelem i nějaké společné fotky. Bohužel nebo spíš bohu dík jsme šli sami, tak nás neměl kdo vyfotit. Šel okolo nás nějaký pán, který nesl nákup. Pak jsme potkali menší skupinku lidí se psem. Když jsme vyfotily fotky, tak jsme pomalu pokračovali dál. Po cestě jsme natočili i nějaká kratší videa. Uvidíme jestli se nějaké záběry budou dát použít třeba do nějakého videa.
Když jsme došli k rybníku, tak jsme byli divadlem pro kolem jdoucí, řidiče aut a hlavně pro lidi na balkóně jednoho z místních domů. Byli zde i rybáři, kteří chytali ryby. Viděli jsme i ženu, která byla na rybách. Většinou chodí spíše muži na ryby, ale jak je vidět, tak můžete potkat i ženy, kteří chytají ryby.
U rybníka jsme nafotily další spoustu fotek např. jak padáme do vody. Bylo to samozřejmně jenom jako. Naštěstí jsme tam ani jeden z nás nespadl. Blíží se úplněk a měsíc jasně svítil nad hladinou rybníka, kde plavaly dvě labutě.
Pokračovali jsme dál po břehu rybníka. Byla nám celkem zima a to i přes to, že jsme byli dost oblečení. Když jsme přesli jeden břeh rybníka na druhou stranu, tak jsme se vydali do kopce. Z počátku jsme nevěděli, kde jsme vyšli. Není se čemu divit, když jsme na tomto místě byli jenom ve dne a teď jsme tam byli ve tmě. Brzo jsme se, ale zorientovali a věděli, kde se nacházíme. Na tomto místě jsme docela často, ale ve tmě to hold vypadá jinak, než ve dne.
Po cestě k přítelovi jsme se ještě stavili v obchodě. Pak jsme si dali večeři. Přítelovi začala téct krev z nosu a chvilku trvalo, než to přestalo téct. Namočila jsme mu pod studenou vodou utěrku a dala mu jí za krk. Přítel je pořád samá sranda a tak si začal malovat krví po umyvadle. Stál i nad sprchovým koutek, takže krev byla úplně všude. Umyla jsme umyvadlo, ale šlo to špatně dolů, protože krev byla, už trochu zaschlá. Přítel si pak druhý den musel umýt sprchový kout.
Pak jsme leželi. Přítel byl spíš v takovém polosedu. Večer jsem byla, už celkem dost unavená a přítel toho musel mít taky dost, když byl od rána v práci.
Byla to pěkná procházka, kterou jsme si snad oba dva užili a hodně se při tom nasmáli.

Fotky


Snad se Vám to líbilo.

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Nákupy dárků

20. října 2018 v 15:00
Ahoj všichni, včera jsem začala objednávat dárky k Vánocům a objednala jsem ještě jeden dárek příteli k narozeninám, které bude mít za pár dnů. Asi si většina z vás říká, proč objednávám dárky už těď, když je teprve říjen. Na některé objednávky je delší doba na doručení a hlavně budu péct ještě spoustu cukroví, tak nebude tolik času objednávat a hlavně vybírat dárky.
Když se mi něco někde líbí, tak to objednám. Nechci shánět dárky na poslední chvíli jako to bylo minulé roky. Občas jsem chodila do obchodu i na Štědrý den a dokupovala dárky. Letos chci mít všechno připravené a pak je jenom zabalit.

Také už máte nějaké dárky nebo je budete shánět těsně před Vánoci ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se