Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Červenec 2018

Výlet do ZOO Tábor a na rozhlednu Hýlačka

7. července 2018 v 16:00
Ahoj všichni, včera jsem se sestrou vyrazila na výlet do Tábora. Děda nás odvezl do Heřmaniček na nádraží, odkud naše cesta pokračovala vlakem do Tábora. Ve vlaku byl vydýchaný vzduch a cítit smrad. Sestra si z počátku myslela, že to jsou ponožky průvodčí. Pak nás napadlo jestli to nejsou naše ponožky, ale to nám přišlo tady divné. Nakonec jsme zjistily, že to byl starší pán, který seděl na sedačce za námi. Chtěla jsem otevřít okno u nás, ale to bylo nějaké zaseklé a nešlo otevřít, tak jsem šla zkusit otevřít okno, které bylo přes uličku. Konečně se mi povedlo okno otevřít, tak jsme měli, alespoň o trochu lepší vzduch. Starší pán po pár stanicích vystoupil. Když jsme dojely na nádraží ve městě Tábor, tak jsme se šly podívat na mapu, po které barvě turistické značky máme jít, aby jsme došly k rozhledně Hýlačka.
Z nádraží jsme šli nejprve po červené turistické značce a pak jsme šli po modré turistické značce, která nás dovedla do cíle. Skoro celou cestu jsme šly vedle hlavní silnice. Po cestě byla spousta krásných výhledů na město a na řeku Lužnici, která protéká městem Tábor.
Když jsme došly k rozhledně Hýlačka, tak jsem si koupila turistickou vizitku a pohled. Daly jsme si se sestrou razítko do turistického deníku a vydaly se nahoru na rozhlednu. Vstupenka stojí 20,-Kč a peníze se vhazují do automatu. Po vhození peněz se musí projít takovým kolotočem (můžete ho vidět při odchodu v Pražské ZOO). Vyhlídková plošina rozhledny je 25 m, vede na ní 136 schodů a je otevřená od roku 2015. Na stejném místě před lety, už rozhledna stála, ale bohužel shořela. Teď je rozhledna železná. Nedoporučuji výstup na rozhlednu lidem co mají strach z výšky, protože je celou cestu vidět dolů. Včera foukal mírný vítr a rozhledna se mírně hýbala.
Od rozhledny jsme pokračovaly do nedaleké ZOO, která se věnuje především ochraně ohrožených druhů zvířat. V ZOO jsme viděly spoustu zvířat např. papoušky, sovy, prasata, kozy, medvědy, tygry, malého lva, lvici, velblouda a spoustu dalších. Viděly jsme i komentované krmení Surikat.
Potom jsme pokračovaly do centra města Tábor. Naše cesta tímto ještě neskončila. Šly jsme se podívat k rybníku Jordán, který se nachází pár metrů od vlakového a autobusového nádraží.
Tímto jsme náš výlet v Táboře zakončily a šly na vlakové nádraží a jely zpátky do Heřmaniček. Po cestě jsme prohlížely fotky, které jsme na výletě nafotily. Na nádraží v Heřmaničkách nás zase vyzvedl děda a odvezl zase zpátky k babičce a dědovi.

Byl to krásný výlet, který jsme si užily. Nachodily jsme 18 km a počasí nám taky vyšlo. Sice při cestě na rozhlednu poprchávalo, ale nám to nijak nevadilo. Spíš jsme si to užívaly.

Co děláte vy o prodlouženém víkendu ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

9. den na dovolený

4. července 2018 v 15:00
Ahoj všichni,

8. den na dovolený

4. července 2018 v 14:00
Ahoj všichni,

7. den na dovolený

1. července 2018 v 13:00
Ahoj všichni, sedmý den dovolený jsme strávili převážně na Music festu v Přeštěnicích. Ráno jsme vstali, dali si snídani, zabalili věci a krátce před polednem vyrazili do Přeštěnic. Přemýšlěli jsme kam zaparkovat auto, ale nakonec jsme našli volné místo před rodinným domem. Na festival byl zákaz vstupu s jídlem, pitím a dalsími věcmi, které jsme si nechali v autě. Před vstupem do areálu jsme si šli vyzvednout papírové náramky a dostali jsme nějaké letáčky. Potom nám zkontrolovali věci. Když jsme vešli do areálu, tak jsme si šli jako první koupit pití. Pak jsme si sedli na lavičku a čekali jsme, až to začne. Mezi tím jsme nafotili nějaké fotky a pak si šli stoupnout před podium.