Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Březen 2018

Recept na Velikonočního beránka

31. března 2018 v 13:00 Recepty
Ahoj všichni, dneska přidávám další recept na Velikonočního beránka.

Suroviny:
120g tuku (hery)
160g moučkového cukru
4 žloutky
citronová kůra
50g mandlí
4 lžíce mléka
180g polohrubé mouky
1 rovná lžička prášku do pečiva
2 rozinky
4-6 bílků na sníh
20g tuku (hery) na vymazání formy a hrubou mouku na vysypání formy

Postup: Změklý tuk utřeme s cukrem. Pak přidáme žloutky a dobře našleháme. Potom přidáme citronovou kůru, mandle a postupně zředíme mlékem. Pak střídavě zlehka zamícháme mouku s práškem do pečiva a po částech ušlehaný sníh. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.

Přeji dobrou chuť. S vyplazeným jazykem

Těšim se na komentáře. Usmívající se

U babičky a dědy

31. března 2018 v 12:00
Ahoj všichni, včera ráno jsme jeli za babičkou a dědou. Po obědě jsem se šla na cca 1,5 hodiny projít. Konečně, už přichází Jaro. Začínají kvést sněženky a další kytky. Odpoledne jsem zdobila velikonoční vajíčka. Dneska odpoledne přijel strejda s přítelkyní na návštěvu. Venku skoro celý den pršelo, tak jsme byli doma a povídali si. K večeru jsem pokračovala s vajíčky.

U babičky a dědy budeme do neděle.

Jak trávíte víkend před Velikonocemi vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Recept na Meruňkový koláč

30. března 2018 v 11:00 Recepty
Ahoj všichni, dneska přidávám další recept na Meruňkový koláč.

Suroviny:
120g másla
140g moučkového cukru
3 vejce
citronovou kůru
140g hrubé mouky
meruňky

Postup: Máslo vyšleháme s cukrem a za stálého míchání postupně přidáme po jednom vejci, vždy dobře promícháme. Poté přidáme nastrouhanou citronovou kůru a mouku. Těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, poklademe očištěné a rozpůlené meruňky. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.

Přeji dobrou chuť. S vyplazeným jazykem

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Přípravy na Velikonoce

30. března 2018 v 10:00
Ahoj všichni, poslední čtyři dny jsem strávila přípravou vajíček na Velikonoce. Už mám 14 ozdobených vajíček. Vyzdobila jsem si poličku v pokoji. O víkendu budu s babičkou péct beránka a mazanec. Fotky velikonočních vajíček přidám, až v pondělí. Přítel občas navštěvuje blog a chci, aby to pro něj bylo překvapení. Zdobení vajíček mě baví, tak budu ještě pokračovat u babičky a dědy.

Jak jste na tom s přípravama na Velikonoce vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Kontrola u doktorky

27. března 2018 v 9:00
Ahoj všichni, včera dopoledne jsem byla na kontrole u obvodní doktorky. Pořád se nemůžu zbavit kašle a rýmy. Doktorce se krk moc nelíbil, ale neschopenku mi ukončila k 29.3.2018. Snad se toho kašle a rýmy brzo zbavím. Podívala se mi na pravé tříslo a nohu. Prý tam mám něco kratšího a budu muset začít cvičit, aby to přestalo bolet. Doporučila by mi prý cvičit jógu. Dala mi doporučení na rehabilitace. Tak jsem se tam šla hned objednat a jsem objednaná na 6. dubna 2018. Už před cca rokem co jsem měla stejný problém jsem cvičila cviky co mi doporučila doktorka, ale nepomohlo to. I před tím jsem byla odeslaná na rehabilitace. Byla jsem vyšetřena lékařem na rehabilitaci, ale rehabilitace jsem odmítla, což byla chyba. V průběhu toho roku mě ta noha občas bolela, ale nebylo to nic hrozného co by se nedalo vydržet, tak jsem to nijak neřešila. Posledních cca 14 dní mě to bolí celkem často a občas jsem ráda, že můžu na té noze stát a chodit. Občas se kvůli tomu budím i v noci a nemůžu spát.
Nejradši bych měla už 6. dubna. Do prvního vyšetření lékařem na rehabilitaci budu muset zvládnout ještě 4 dny v práci, kde stojím celý den na nohou. Snad to nějak zvládnu a doufám, že rehabilitace a cvičení pomůže.

Návštěvnost na blogu od 19.3.2018 do 25.3.2018

26. března 2018 v 21:00 Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (od 19.3.2018 do 25.3.2018) je:
Pondělí: 16
Úterý: 16
Středa: 12
Čtvrtek: 17
Pátek: 13
Sobota: 16
Neděle: 11

Celkem: 101

Děkuji všem za návštěvu (y). Snad se vám na blogu kacciii--kacule.blog.cz líbí a budete sem i na dále chodit a komentovat články. Nezapomeňte na facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz kde můžete taky komentovat články, fotky a dávat lajky. Nezapomínejte ani na YouTube kanál: Kateřina Peterková, kde můžete sledovat moje videa popř. dát ODBĚR. Ještě jednou moc děkuji. Těším se na další návštěvy. Usmívající se


Návštěvy celkem na blogu: Kacciii--Kacule.blog.cz 27 156 návštěv za 3 roky a 5 měsíců. Moc děkuji. Usmívající se


Díky Vám jsme 10.1.2016 přesáhli 10 000 návštěv tady na blogu. Jste úžasní. Děkuji. Usmívající se

Díky Vám jsme 24.6.2016 přesáhli 15 000 návštěv tady na blogu. Jste úžasní. Děkuji. Usmívající se

Díky Vám jsme 23.1.2017 přesáhli 20 000 návštěv tady na blogu. Jste úžasní. Děkuji. Usmívající se

Díky Vám jsme 9.10.2017 přesáhli 25 000 návštěv tady na blogu. Jste úžasní. Děkuji. Usmívající se

Neděle

25. března 2018 v 20:00
Ahoj všichni, dneska je venku hezky a svítí tam sluníčko. Bohužel mám neschopenku a musím takový krásný den trávit doma. Poslední dny jsem se snažila to doma trochu poklidit a tak jsem se rozhodla dneska ležet a nic moc nedělat. Dopoledne jsem se koukala na seriál Ordinace v růžové zahradě 2. Po obědě jsem se podívala ještě na další dva díly a pak jsem poslouchala písničky. Dneska mě celkem bolí pravá noha, ale zítra už je pondělí a jdu k doktorce na kontrolu. Snad se mi na tu nohu podívá. K večeru jsem už nevěděla co dělat, tak jsem psala a u toho poslouhala písničky.

Jakou jste měli neděli vy ?

Těšim se na komentáře. Usmívající se

Sobotní úklid kuchyně

24. března 2018 v 19:00
Ahoj všichni, už včera odpoledne jsem začala uklízet v kuchyni. Uklidila jsem šuplíky s příbory. Umyla jsem příbory, ledničku z venku, sporák, nádobí, kuchyňskou váhu a otřela jsem dlaždičky a skříňky na kredenci. Dneska od cca 8:30 jsem pokračovala. Po chvilce mi přišla pomoct mamka. Dělali jsme velký úklid kuchyně. Vyndavali jsme postupně poličku po poličce. Vždy to uklidili, přemyly nádobí a takhle pokračovali postupně dál. Luxovali jsme za kredencí. Umyly jsme sklo v troubě. Potom jsem utáhla magnety na kredenci a dva jsem vyměnila. Dali jsme pryč nějaké nádobí, které vyhodíme. Není toho sice moc, ale alespoň něco. Dva plechy na muffiny, jeden klasický plech, smaltový hrnec, plechový hrneček, plechový cedník, pánev a dvě plastové misky. Skončili jsme v cca 18:00 hodin. Skoro celý den jsme pořád něco umývaly, ale stálo to za to.

Jakou jste měli sobotu vy ?

Tešim se na komentáře. Usmívající se

Zase nemocná

22. března 2018 v 18:00
Ahoj všichni, po měsíci co jsem byla nemocná a nastoupila zpátky do práce, kde jsem byla 4 dny a byla opět nastydlá. Nebylo to nic hrozného jenom obyčejné nachlazení, tak jsem chodila do práce. Minulý týden mě začalo bolet pravé tříslo a občas mi to dost vadilo, protože jsem nemohla chodit, aby to nebolelo. Občas jsem byla ráda, že jsem na pravou nohu nějak chodila. Bolest mi vystřelovala do stehna. Ani o víkendu mě nepřestalo pravé tříslo bolet. Nachlazení se zhoršilo. Celkem dost a často mě škrábalo v krku. Říkala jsem si, že uvidím jak na tom budu v pondělí ráno a pak se rozhodnu jestli jít k doktorce nebo zatím ne.
V pondělí ráno mě pořád pravé tříslo bolelo, tak jsem se rozhodla jít k doktorce. Přišla jsem do čekárny, kde bylo cca 6 lidí přede mnou. Za chvilku jsem měla jít na řadu a samozřejmě mě začalo škrábat v krku. Když jsem přišla na řadu a vešla do ordinace, tak mě pořád škrábalo v krku. Doktorka se mi podívala do krku a poslechla mě. Řekla mi, že mám nějakou virózu. Mám ležet v posteli brát si paralen a mám si nejmíň 3 denně stříkat sprej JOX do krku. V pondělí příští týden mám přijít na kontrolu. Na tu nohu se mi podívá prý, až v pondělí příští týden.
Chtěla jsem řešit hlavně tu nohu, aby mě přestala konečně bolet, ale ještě si pár dní budu muset počkat.
Pravé tříslo mě bolí, už cca rok. Měla jsem chodit na rehabilitace, ale ty jsem odmítla. Bylo to celkem v pohodě jenom občas mě to bolelo, ale to se dalo vydržet. Od minulého týdne je to bohužel horší.

Uvidíme co se dozvím v pondělí

Recept na Míša řezy

21. března 2018 v 17:00 Recepty
Ahoj všichni, dneska přidávám další recept na Míša řezy.

Suroviny:
6 vajec
6 lžic cukr moučky
2 lžíce oleje
6 lžic polohrubé mouky
3 lžíce kakaa
1/2 balíčku prášku do pečiva

Krém:
250g másla
200g cukr moučky
500g tvarohu

Postup: Žloutky + cukr moučku utřeme. Přidáme olej. Z bílků si ušleháme sníh. Přidáme prášek do pečiva, mouku a kakao.

Těsto dáme na plech a pečeme na 150°C. Když to máme upečené, tak to necháme vychladnnout. Mezi tím si připravíme krém. Budeme potřebovat 250g másla, 200g cukr moučky a 500g tvarohu všechno vyšleháme. Vychladlý korpus potřeme krémem, posříkáme čokoládou a dáme ztuhnout do lednice.

Fotky
Přeji dobrou chuť. S vyplazeným jazykem

Těšim se na komentáře. Usmívající se