Facebook o blogu: kacciii-kacule.blog.cz

Duben 2013

Rovnátka na pevno

28. dubna 2013 v 13:00 Rovnátka na pevno
Už jako malá jsem nosila rovnátka vyndavací. V 6.třídě mi ortodontka vytrhla 4 v pravo nahoře (druhý zub). Pak jsem kní ještě chvíly chodila pak mamka podepsala reverz a rovnátka skončila v koši. Zubařka na smatologii mi řekla, že mi dá doporučení na rovnátka na pevno, ale já o tom že bych měla rovnátka na pevno nechtěla ani slyšet, tak jsem je odmítala až do roku 2011.

Do roku 2012 jsem si řekla, že si nechám dát rovnátka na pevno na dolní i horní patro.

Tak jsem se objednala na stomatologii kde mi dali doporučení na Ortodoncii. Objednala jsem se na vstupní prohlídku na Ortodoncii na první návštěvu 20. března 2012 kde mi udělali rentgeny, otisky zubů viz Obrázek 1, 2, 3 a fotky zubů i obličeje pak jsem šla k paní Ortodontce a ta mi řekla jak dlouho budu rovnátka nosit u mě je to 2,5 roku.


Obrázek 1 a Obrázek 2 a Obrázek 3

Objednali mě na druhou návštěvu 3. května 2012 což je konzultace kde se mnou probrala paní Ortodontka léčebný plán včetně kalkulace za použitý materiál (gumičky, pružinky, drátky atd.).
Paní Ortodontka mi řekla, že mi budou muset vytrhnout tři 4 (druhý zuby) tak mi napsala doporučení na Stomatologii.

Zubařka na Stomatologii mě objednala ke svýmu manželovi na trhání čtyřek na 21. června 2012 přišla jsem do ordinace a pan doktor se mě zeptal jaký zub chci vytrhnout jako první dal mi iněkci a poslal mě do čekárny než mi pusa stvrdne mezi tím vzal dalšího pacienta pak jsem šla do ordinace aby mi zub vytrhl. Objednali mě na další návštěvu na 17. července 2012 na další trhání přišla jsem do ordinace a pan doktor se mě zeptal, jestli chci vytrhnout oba dva zuby na jednou tak jsem řekla, že jo tak mi dal zase iněkce a poslal mě do čekárny než mi pusa stvrdne pak jsem šla do ordinace a vytrhnul mi jeden zub a pak hned druhý. Iněkce nebolí jenom je trochu nepříjemné to štípnutí a trhání zubů taky nebolí jenom cítíte malý tlak a pak křupnutí a zub je venku.

Sestřička na Ortodoncii mi řekla že se mám objednat na dentální hygienu tak jsem se tam objednala na 29. června 2012 kde mi odstranili případné nedostatky a vyleštily zuby to celé trvalo 45 minut.

Objednali mě na třetí návštěvu 6. srpna 2012 kde mi mezi 5 a 6 a 6 a 7 daly separační gumičky viz. Obrázek 4, 5, aby se zuby trochu roztáhly od sebe, aby mi mohli dát na 6ky kovový koroužky. viz. Obrázek 6

Obrázek 4 a Obrázek 5

Obrázek 6


Čtvrtá návštěva byla 15. srpna 2012 kde mi přidělali na 6ky kovový kroužky a nalepily zámečky viz. Obrázek 7 nejdřív na horní patro a pak na dolní patro a pak mi na každý zámeček posvítily takovým modrým světlem to aby lepidlo rychleji zaschlo, protáhly zámečkama drátek, barevné gumičky viz. Obrázek 8 mi nedali, ale okolo každého zámečku mi omotali drátek. Dali mi vybrat ktabičku s Ortodonstickým voskem vzala jsem si modrou viz. Obrázek 9, 10
Doporučuji namazat si rty jelením lojem,když máte 2 hodiny otevřenou pusu tak vám popraskají rty
a myslím že to není nic příjemného.

Obrázek 7

Obrázek 8Obrázek 9 a Obrázek 10


Ukázali mi jak si správně čistit zuby se speciálníma kartáčkama viz. Obrázky

Mezizubní kartáčky CURAPROX CPS 06, 07, 08, 09, 011Já mám CPS 06, 08, 011

CPS 011 na čištění pod drátkem vedle zámečků.

Jednosvazkový kartáček CURAPROX na čištění okolo zámečků.


Měkký kartáček CURAPROX CS 3960Více brev kartáčků CURAPROX CS 3960


Po nasazení rovnátek mě bolely zuby 3-4 dny první 2-3 dny jsem jedla převážně tekutou stravu polévky, bramborovou kaši, jogurty, dětské výživy atd. 3-4 den jsem jedla omáčku s houskovým knedlíkem, rohlíky plněné čokoládou, bramborovou kaši s aliašskou treskou atd. Další dny jsem jedla normálně.


Objednali mě na další dvě návštěvy na 3. října 2012 a 14. listopadu 2012.

V září jsem se stavila na Ortodoncii pro ortodonstický vosk, protože mě pořád někde rovnátka vadí sestřička mi dala rovnou dva, když mám velkou spotřebu. viz. Obrázek 11, 12

Obrázek 11 a Obrázek 12

Další návštěva byla 3. října 2012 kde mi vyměnili drátek na horních rovnátkách a utáhli rovnátka.
Poprosila jsem sestřičku o jeden ortodonstický vosk, protože mě pořád někde rovnátka vadí. viz. Obrázek 13, 14

Obrázek 13 a Obrázek 14

Objednali mě na další návštěvu na 2. ledna 2013 po utažení mě zase 2-3 dny bolely zuby pak bylo vše v pořádku.

Další návštěva byla 14. listopadu 2012 kde mi vyměnili drátek na dolních rovnátkách a utáhli rovnátka. Poprosila jsem sestřičku o dva ortodonstický vosky viz. Obrázek 15, 16

Obrázek 15 a Obrázek 16


Krabičky od ortodonstickýho vosku viz. Obrázek 17

Obrázek 17


Objednali mě na další návštěvu na 20. února 2013 po utažení mě zase 3-4 dny bolely zuby pak bylo vše v pořádku.

Další návštěva byla 2. ledna 2013 kde mi vyměnili drátek na horních rovnátkách a utáhli rovnátka. Mezi 1 a 3 mi dali pružinku, aby tam mohli zařadit 2.
Poprosila jsem sestřičku o dva ortodonstický vosky. viz. Obrázek 18, 19


Obrázek 18 a Obrázek 19


Krabičky od ortodonstickýho vosku viz. Obrázek 20

Obrázek 20


Objednali mě na další návštěvu na 3. dubna 2013 po utažení a díky pružince mě zase 3-4 dny bolely zuby pak bylo vše v pořádku.

Další návštěva byla 20. února 2013 kde mi sundali pružinku, zámečkem na levé 2 mi protáhly drátek, dali mi 3x Tei Back vlevo nahoru, v pravo dolu a vlevo dolu a utáhli rovnátka.
Poprosila jsem paní Ortodontku o dva ortodonstický vosky a ona mi dala rovnou čtyři. viz. Obrázek 21, 22

Obrázek 21 a Obrázek 22


Krabičky od ortodonstickýho vosku viz. Obrázek 23

Obrázek 23


Objednali mě na další návštěvu na 14. května 2013 po utažení mě zase 3-4 dny bolely zuby pak bylo vše v pořádku.


Další návštěva byla 3. dubna 2013 kde mi vyměnili drátek na dolních rovnátkách a utáhli rovnátka. Poprosila jsem sestřičku o dva ortodonstický vosky viz. Obrázek 24, 25


Obrázek 24 a Obrázek 25


Krabičky od ortodonstickýho vosku viz. Obrázek 26

Obrázek 26


Objednali mě na další návštěvu na 25. června 2013 po utažení mě zase 3-4 dny bolely zuby pak bylo vše v pořádku.


Video nandavání rovnátek na pevno.Hygiena s rovnátkama:

Zuby by jste si měli čistit po každém jídle. Důležité je dbát na ústní hygienu hlavně večer kdy se používají i speciální kartáčky: mezizubní kartáčky a jednosvazkový kartáček.

Měli byste používat zubní pastu, která obsahuje co nejvíce fluoridů já používám Elmex stojí cca 70,- Kč. viz Obrázek 24, 25

Obrázek 24 a Obrázek 25


Ústní vodu používám Elmex. viz. Obrázek 26
Ústní voda a zubní pasta Elmex. viz Obrázek 27
Jednou týdně by jste si měli čistit zuby fluoridačním gelem. viz Obrázek 28, 29

Obrázek 28

Obrázek 29

Obrázek 28 a Obrázek 29

Zubní pasta Elmex stojí cca 70,- Kč
Fluoridační gel (Elmex Gelée) stojí 189,- Kč

DRUHY ROVNÁTEK:

Vyndavací rovnátka:


Rovnátka na pevno:Klasická kovová rovnátka

Keramická rovnátka
Kovový zámeček
Keramický zámečekPlastová rovnátka
Zlatá rovnátkaLingvální rovnátka

Stojí 39.000 a více Kč na jednu patro.

Rovnátka vyndavací

VÝHODY:
Nenáročná na hygienu nemusíte si čistit zuby po každém jídle.
Cena může být výhodou stojí okolo 1.000 Kč


NEVÝHODY:
Dají se vyndat tak se zuby nerovnájí tak jak by měli.
Nosí se déle něž rovnátka na pevno a jejich účinek není takový jako s rovnátkama na pevno.
Dávají se většinou dětem a nebo na menší vady.

Rovnátka na pevno

VÝHODY:
Nedají se vyndat a proto se zuby rovnají neustále.
Můžete si vybrat barvu gumiček.
Můžete jít na kontrolu místo školy.

NEVÝHODY:
Jsou dražší než rovnátka vyndavací na jedno patro stojí 8.000 Kč aspoň mě tolik stála ceny se mohou lišit.
Musíte si čistit zuby po každém jídle.
Neměli by se jíst topinky, oříšky, celá jablka, mrkev (nastrouhat) lepivá jídla např. karamel a neměli by se žvýkat žvýkačky.

CELEBRITY S ROVNÁTKAMA:

Tom Cruise-herec, Emma Watson-herečka, Miley Cyrus-zpěvačka, herečka, Niall Horan ze skupiny One Direction, Lourdes Leon-dcera Madonny, Dakota Fanning-americká dětská herečka, Princ Harry, Jodie Foster-herečka, Serena a VenusWilliams-tenistky, Drew Barrymore-herečka, Gwen Stefani-zpěvačka, Cindy Crawford-topmodelka, Beyoncé-zpěvačka, Zac Efron-herec, Justin Biber-zpěvák

Ewa Farna zpěvačka, Andrea Verešová modelka, Kateřina Průšová modelka, Ivana Gottová moderátorka, Patrik Rytmus Vrbovský zpěvák, Kristýna a Týna ze skupiny Diamond cats, Míša, Niki, Angee, Vendy a Terka ze skupiny 5Angels, Michaela Doubravová-herečka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a ze seriálu Ulice, zpěvačka, Bohuslav Sobotka-politik, Barbora Špotáková-oštěpařka, Petra Kvitová-tenistka, Kateřina Sáblíková rychlobruslařkaZa rovnátka se nemusíte stydět v dnešní době je to spíš hitem nosí je i dospělí. Na každých pět dětí s rovnátky připadá jeden dospělý. A tomu nejstaršímu, který podstoupil ortodentickou léčbu, bylo neuvěřitelných 97 let.

Rovné, správně postavené zuby nejsou dobré jenom pro krásný úsměv, ale především pro zdraví celé ústní dutiny. Křivé a překrývající se zuby mohou vést až k potížím při žvýkání, dýchání, poruchám řeči, bolestem čelistních kloubů. A také se špatně čistí, což může být příčinoz paradontózy.

Rovnátka jsou in můžete si nechat dát barvu gumiček třeba podle nálady nebo podle toho jaké máte oblečení. Stačí si přečíst kolik celebrit mělo rovnátka. Já si myslím že rovnátka na pevno sluší každému. A jestli se vám za ně někdo bude smát je hloupej tak mu řekněte aspoň budu mít pěkný zuby a ty nenosíš v puse 16.000 Kč jako já nebo kolik vás rovnátka stála.
Rovnátka se nosí v jakém koliv věku, ale čím dřív tím líp, takže když je budete mít v pubertě tak budete mít v dospělosti krásně rovné zuby.
Na rovnátka neni nikdy pozdě.
Za všechno to utrpení to stojí.Pár fotek mých zubů, ještě před trháním zubů. Focené v dubnu 2012Fotky po vytržení 4 v pravo dole. Focené v červnu 2012
Fotky po vytržení 4 vlevo nahoře a 4 vlevo dole. Focené v červenci 2012.Fotky se separačníma gumičkama. Focené 6. srpna 2012Fotky s rovnátkama. Focené 16. srpna 2012Fotky s rovnátkama za 7 týdnů. Focené 4. října 2012
Fotky s rovnátkama za 3 měsíce a 1 týdnu. Focené 15. listopadu 2012Fotky s rovnátkama za 5 měsíců. Focené 3. ledna 2013

Fotkys rovnátkama za 6 měsíců a 3 týdnech. Focené 21. února 2013Fotky s rovnátkama za 8 měsíců a 1 týdnu. Focené 4. dubna 2013Doufám že se vám můj příběh líbyl a možná někomu pomůže.
Těšim se na komentáře.
Když se budete chtít na něco ohledně rovnátek zeptat tak napište do komentářů, když budu vědět tak vám ráda poradím.

Video: Moje péče o FIXNÍ ROVNÁTKA a zkušenosti, které jsem natočila po 2,5 letech co nosím fixní rovnátka a to 15.2.2015

Snad se video líbilo a někomu třeba i pomohlo. Usmívající se

Video: Život s rovnátky

Vítejte na mém blogu

28. dubna 2013 v 12:00
Ahoj jmenuji se Katka je mi 19 let a víc než půl roku nosim rovnátka na pevno (kovová).

Na blogu budu psát hlavně o rovnátkách.

To jsem já.